Terazi Burcu Özellikleri

Terazi Burcu Genel Özellikleri

Terazi burcu aşk tanrıçası olarak bilinen Venüs tarafından yönetilir ve tüm burçlar arasında en dengeli olanıdır. Ondan daha hoş olan bir burç daha bulmak oldukça zordur. Tüm burçlardan daha zarif ve kibardır. Terazi burcu adaleti, siyaseti ve dengeyi temsil eder. Yıldızımdan dolayı güzellik ve sevgi ile donatılmıştır. Evliliğin insanıdır.

Terazi burcundan olan her insan kibardır, kaba olmaktan son derece nefret eder. Güzellik ve estetik duyguları gelişmiş insanlardan oluşur. Uyum onlar için çok önemlidir. Bunu hayatlarının her alanında ararlar. Son derece zeki, kendisinden beklenmeyecek kadar da saf ve temiz kalplidir. Bu nedenle kolayca aldatılabilir. Hem çok iyi konuşmacı, hem de çok iyi dinleyicidir.

Terazi burcu insanları telaş etmekten hoşlanmaz, aceleci değildir. Nadiren aceleci bir tavır sergiler. Terazi burcunun en büyük amacı dengeyi bulmaktır. Son derece dengeli bir insandır ancak kimi zaman çevresindeki insanlarında sinirlerini bozabilir. Kendisinden hiç beklenmedik bir şekilde kavgacılık sergileyebilirler. Son derece inatçı kişilerdir. Genel olarak huzursuz yapıları vardır. Üzüldükleri zaman bu hissi derinden hissederler. Son derece de şaşkın olabilirler.

Terazi burcu insanlarının Venüs tarafından güzellik ile donatıldığını söylemiştik. Burcun kadını son derece güzel, erkeği ise dayanılmaz derecede yakışıklıdır. Yüzlerinden yumuşak, etkileyici tebessüm hiç eksik olmaz. Asık suratlı, sert tavırlı Terazi burcu insanına rastlamak oldukça zordur. Kolay kolay sinirlenmezler ve sinirleri hemen geçer.

Terazi burcu insanları için uyum her şey demektir. Peki uyumu bu kadar arayan Terazi, gereğinden fazla, aşırı davranışlarda bulunur mu? Evet. Gereğinden fazla yemek yer, gereğinden fazla içer ve gereğinden fazla fiziksel ilişkiye girebilir. Bunları yaptığında ise tüm dengeyi alt üst edebilir. Hal böyle olunca uyum istekleri de bir kenara bırakılır.

Terazi Burcu

Hem aşırı derecede duygusal hem de aşırı derecede eğlenceli bir insandır. Ağlamayı seven, kolayca göz yaşı döken bir çok Terazi vardır. Ancak bir anda her şey değişir ve eğlenmeye başlar. Her şeyi geride bırakıp, pırıl pırıl, ışıl ışıl bir insan olurlar. Neşeleri her zaman üst seviyededir. Gülmeyi, güldürmeyi sever. Tüm bunların sonucunda çoğu insan Terazinin çift karakterli olduğunu düşünebilir, ancak asla düşünüldüğü gibi değildir. Terazi burcunun duyguları aşırı derecede zengindir. İçgüdüleri sayesinde ruhsal sağlığını, fiziksel sağlığını korumasını iyi bilir.

Terazi burcu tam olarak, eşit bir şekilde, kibarlıktan, iyilikten ve kavgacılıktan, asi, inatçı bir kişilik olarak var olmuştur. Son derece mantıklı olabilir. Boyun eğmenin ne olduğunu bilmez. Filozof'a benzer kişiliğe sahiptir.

Terazi burcu insanı yaşanabilecek her tartışmada adil olan kişi olacaktır. Her durum mantık çerçevesi içinde gerçekleşir. Tartışma sırasında Terazi, ılımlı bir insanı bile çileden çıkarmayı başarabilir. Bu tarz davranışlar sergileyen Teraziler, kendilerini de kararsızlık içerisinde bulabilir. Terazi burcu insanlarının önemli özelliklerinden birisi de sinirli olan bir insanı sakinleştirmeyi başarabilmesidir. Karşısındaki insan ne kadar öfkeli olursa olsun sakinleştirmeyi başarır. Bu özelliği sayesinde aslında iyi de bir arabulucudur. Şiddetten nefret eder, hayatlarının hiç bir alanında şiddete rastlanmaz.

Terazi burcu karar verme konusunda aceleci değildir. Aslında kararsızlık çeker. Acele etmesini isteyen insanlardan hoşlanmazlar. Son derece dikkatli insanlardır, özellikle de iş konusunda. Dürüst yapıları ile sevilen kişilerdir. Terazi burcu insanları tam anlamıyla sanatın etkisindedir. Parlak zekaları ve sevgi dolu kalpleri kusursuz bir şekilde birlikte çalışır. İki özelliği de uyumlu bir şekildedir.

Terazi Burcu

Terazi burcu insanları hayatlarının her döneminde huzurlu bir yaşam için çabalar. Hayat, onlar için güzellik, uyum, aşk ve paylaşım demektir. Güzel olan her şeye hayranlık duyarlar. Besledikleri hayranlıkta gelip, geçici değildir. Ömür boyu sürer. Kibar ve zarif olan şeylere karşı düşkünlükleri vardır. Gözlerine güzel görünen her şeye değer verir.

Terazi burcu romantizmin burcudur. Terazi burcu insanları hayatlarının her alanında romantizm arar. Romantizmden uzak bir Terazi insanı bulmak oldukça zordur. Denge, onlar için çok önemli olmasına rağmen, bazı Terazi insanları tutarsız davranışlarda bulunabilir. Dengeyi temsil eden burç olmalarına rağmen. Terazilerin ne zaman, ne yapacaklarını kestirmek zordur. Tartışmak ve savaşmak ona göre değildir, bunu kesin olarak belirtmek gerekir. Savaşmak yerine, diğer insanların onun için savaşmasını ister.

Terazi burcu insanlarının biraz da olsa huysuz olduğunu söylemek gerekir. Yine de her durumda dengesi kolayca kuracaktır. Duyguları ve fikirleri uyum içerisinde olan Terazinin kefesi asla bozulmaz. Ama öncelikle uyumu sağlamaları gerekir. Teraziler iç dünyalarında derin çelişki yaşayan insanlardır. Naif yapıları, diğer insanlar tarafından tembellik olarak yorumlansa da, aslında bu doğru değildir. Sakin ve huzur arayan yapıları tembellik olarak yorumlanabilir. Terazi insanı istediği ve aradığı huzuru ancak bir yere ait olduğunu hissettiğinde bulur. Teraziler için insan ilişkileri de oldukça önemlidir. Terazi burcunun herkes tarafından sevilme ve beğenilme ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaç o kadar çoktur ki, bazılarında saplantı haline gelebilir.

Terazi burcu için aile ve dostluk çok önemlidir. Tüm bunları ve evliliği bir tür ortalık olarak görebilir. Terazi burcu insanı dost olarak fazla derinlere inmez. Mesafelidir. Sorunsuz, eğlenceli ve hoş zaman geçireceği bir ortam arar. Yalnız kalmak asla ama asla onlara göre değildir. Kendisini asla yalnız bırakmayacak, her zaman sevecek ve hayran olacak insanları sever. Muhtemelen eşi de böyle bir insan olacaktır. Söz eşe gelmişken şunu da belirtmek gerekir; Terazi burcu kolay kolay tek eşliliğe yanaşmaz. Bunun nedeni ise, tek bir kişinin ilgisinin ona yetmemesidir.

Terazi burcunun sosyal hayatı oldukça eğlenceli ve hareketlidir. Çevresinde kendisine yakın olan birçok insan vardır. Ancak Terazi, istediği kişiyi baştan çıkartıp, geri çekilme eğilimindedir. Terazinin tüm cazipliği, çocuksu şeytan yanlarıdır. Dışarıdan bakıldığında son derece sakin, içe dönük bir kişiliktir. Ancak iç dünyalarında bu durum tersine döner, tam anlamıyla bi yanardağ vardır içlerinde.

Terazi burcu insanı ihtiraslı ve aşka aşırı düşkünlüğü ile bilinir. Sevdiği zaman kendisini o kişiye bağlamayı, sevdiği kişiyi de kendisine bağlamayı iyi bilir. Sevdikleri zaman kalbini bütünüyle sevdiğine verir ve bağlılık gösterir.

Terazi burcu insanı tam anlamıyla gerçek bir diplomattır. Nerede, nasıl davranacağını, yapması gerekeni iyi bilir. İnce ve nezaketli kişilikleri onlara hemen her kapıyı açar. Yaptıkları, uğraştıkları iş ne olursa olsun, asıl amaçları dünyayı güzel hale getirmektir. Hayatın kötü yönlerini değil, iyi yönlerini, güzel taraflarını görmeye çalışır.

Terazi, durmadan çalışan, olmayacak işleri kısa zamanda bitirmeye çalışan, sürekli didinen insanların burcudur. Yaptıkları iş, başkalarını hayrete düşürecek kadar güzel olsa da, o ancak kısa bir süre için hareketsiz kalabilir. İşte o zaman Terazi burcundan daha tembel bir insan daha bulmak gerçekten zordur. Ancak bu tembellik onların kendisini toplaması, sinir sistemlerinin tekrar canlanması için son derece gereklidir.

Terazi burcu haksızlığa uğramaktan, haksızlık yapmaktan nefret eder. Onların kötülük yaptığını görmek neredeyse imkansızdır. Yaptıkları bu hata onları zaten çok derinden sarsar. Aşırı derecede vicdan azabı çekerler ve pişman olurlar. Durum böyle olunca yaptıkları her hatadan ders almasını iyi bilir ve yaptıklarını asla tekrarlamazlar. Bu durum ancak dengesi hızlı bir şekilde bozulan Terazilerde tersi bir durum olarak görülür. His yönü ağır basan Teraziler de yaptıklarının yanlış olmadığını düşünerek kendisini teselli eder.

Terazi burcunun gözleri iki farklı şeyi temsil der, bir tanesi sevinci, bir tanesi üzüntüyü. Bu nedenle sevinç ve üzüntü arasındaki dengeyi kolaylıkla kurabilir. Bu özellik eşine, benzerine rastlanmayacak bir özelliktir. Aşırı derecede üzücü bir olayı, komik ve eğlenceli bir dille anlatarak, o durumun gülünç hale gelmesini sağlayabilir. Ayrıca söyledikleri neşeli birkaç söz ile de yaşadıkları kederi anlamak mümkündür.

Terazi burcunun söylediği sözler asla kırıcı değildir. Aslında onlar tartışma içerisinde bile zaman zaman gülümser. Onların gülümsemesi inanılmayacak kadar etkilidir. Gülümsemesi, onların en önemli silahıdır. Terazi burcunun düşüncesine itiraz eden kişiler, onun gülümsemesi karşısında şaşkınlığa bürünebilir. Bunun sonucunda çoğu kişide aslında söyleyeceklerini unutabilirler.

Terazi burcu müziğe aşıktır. Aslında Terazinin kişiliğini dinledikleri müzikten anlamakta mümkündür. Genel olarak Teraziler romantik müzik dinlemeyi sever. Anlatılması zor şeylerin, müzik ile anlatılacağına inanır. Hislerini şarkı ile belli eden birçok Terazi vardır. Terazi edebiyata da önem verir. Bu konuda oldukça meraklıdır.

Terazi burcu iş hayatı

Terazi burcu insanları iş hayatında daima başarılı olabilir. Ancak şunu belirtmek gerekir; istemediği bir işte çalışıyorsa tembellik ve uyuşukluk gösterebilir. Yine de yaptığı her işi kendi işi gibi sahiplenir ve en iyisini yapmak ister. Bu nedenle daima başarıya koşan insanlardır. Para konusunda tutumludur ancak zevkleri için para harcamaktan çekinmezler. Gereksiz yere para harcamayı sevmezler.

Terazi burcu aşk hayatı

Terazi Burcu Aşk

Terazi burcu insanları son derece romantik ve duygusaldır. Bunlar aşk hayatlarında nasıl bir kişiliğe sahip olduklarını bize söyleyebilir. Yine de, çapkın ve genel olarak yüzeysel ilişki kurduklarını, ciddi beraberliklerden uzak kaldıklarını unutmamalısınız. Aşk hayatları daima hareketlidir. Aşk hayatlarında, daima büyük sözler vermeye hazırdırlar. Sonsuz aşkı sunabilecek kişilerdir.

Terazi burcunun olumlu yönleri

Terazi burcunun olumlu yönleri arasında; uyumlu ve entelektüel olması en dikkat çekici olanıdır. Sosyal bir kişiliğe sahip olması, realist olması, nazik ve sevgi dolu olması diğer dikkat çekici olumlu özellikleridir. Ayrıca kibar, zarif, sevgi dolu ve sevimlidir. Sanatçı ruha sahip olmaları bir diğer olumlu özellikleri arasındadır.

Terazi burcunun olumsuz yönleri

Terazi burcunun olumsuz yönleri arasında; kararsızlık, kıskançlık ve tembellik en dikkat çekici özelliğidir. Yüzeyseldir, hemen her işe burnunu sokar. Zevkine aşırı derecede düşkündür. Gerçeklerden uzatır. Tüm bunlar Terazinin olumsuz özellikleri arasında bulunur.

Burçlar kuşağında terazi

Terazi burcu aşk tanrıçası olarak bilinen Venüs tarafından yönetilmektedir. Pozitif, hava grubuna bağlıdır ve erkeksi, öncü niteliktedir. Sembolü ise elinde terazi tutan bir erkek veya sadece terazidir. Ortaklık ve evlilik evi olarak bilinen yedinci evi temsil etmektedir. Uğurlu günü; Cuma, uğurlu sayısı; 6, uğurlu rengi; pastel tonlar ve uğurlu taşı; zümrüt'tür.

Terazi burcu özellikleri. Terazi burcu kadınının, erkeğinin, genel ve fiziksel özellikleri.
Bizi takip edin, güncel yazılarımızdan haberdar olun!